bg
TR FR EN

Profesyonel Eğitim Faaliyetleri


"Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GSÜSEM) ile AXA Sigorta işbirliğinde “Veri Bilimi Matematiği Uzmanlığı Sertifika Programı” düzenlendi.

GSÜSEM ile AXA Sigorta işbirliğinde, AXA sigorta çalışanlarına yönelik “Veri Bilimi Matematiği Uzmanlığı Sertifika Programı” düzenlendi. AXA Sigorta Grubu ve Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü tarafından birlikte tasarlanan, amacı veri bilimi alanının aktif kullanıcıları olan aktüerlere bu alanın matematiksel altyapısını tanıtmak olan 9 haftalık programda İstatistik, Olasılık, Kesikli Matematik, Rassal Süreçler, Veri Bilimi Uygulamaları, Risk altında Seçim gibi derslerin yanı sıra Makine Öğrenmesi ve ilgili programlama dillerinden Python eğitimi verilmiştir.

Katılımcılara sertifikaları 29 Mayıs 2019 tarihinde GSÜ’de düzenlenen tören ile AXA Sigorta yöneticilerinden Sanem Çıngay ( Bireysel Teknik ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi), Christophe Knaub (Mail İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi), Aylin Akınlı Kaya (Fiyatlandırma ve Rezerv Müdürü), Erdal Serbest (Eğitim & Gelişim ve İç İletişim Müdürü), Duygu Hallaç (Eğitim & Gelişim ve İç İletişim Müdür Yardımcısı) katılımları ile, GSÜSEM Müdürü Prof. Dr. E. Murat Engin ve GSÜ Matematik Bölümü öğretim üyeleri tarafından takdim edilmiştir.

© GSÜ Math. Tüm hakları saklıdır.