FONKTÖRSELLİK
VE
EŞLEŞME


KISA DERS


Tarihler: 30 Mart 2011 – 27 Nisan 2011
Yer:  Galatasaray Üniversitesi

Düzenleyenler:
Meral Tosun, Ayşe Altıntaş


30 Mart 2011 Çarşamba
16:00 – 17:00 Robert Langlands "Kuramın üç nev'i" ders notları
17:10 – 18:00 İlhan İkeda  “Sınıf cisim kuramının kısa bir özeti"
31 Mart 2011 Perşembe
16:00 – 17:00 İlhan İkeda “Karşılıklılık ilkesine giriş"
17:15 – 18:00 Robert Langlands "GL(2,R) grubu"
6 Nisan 2011 Çarşamba
16:00 – 17:00 İlhan İkeda “Karşılıklılık ilkesine giriş"
17:15 – 18:00 Robert Langlands "GL(2,R) grubunun karakterleri"
7 Nisan 2011 Perşembe
16:00 – 17:00 İlhan İkeda "Karşılıklılık ilkesine giriş"
17:15 – 18:00 Robert Langlands “Geometrik kuramı"
13 Nisan 2011 Çarşamba
16:00 – 17:00 İlhan İkeda "Karşılıklılık ilkesine giriş"
17:15 – 18:00 Ali Altuğ "L-fonksiyonları"
14 Nisan 2011 Perşembe
16:00 – 17:00 Ali Altuğ "İz Formülü"
17:15 – 18:00 İlhan İkeda  "Uygulamalar: Shimura-Taniyama ve Sato-Tate"
20 Nisan 2011 Çarşamba
16:00 – 17:00 Cihan Saçlıoğlu "Montonen-Olive dualitesi"
17:15 – 18:00 Ali Altuğ "İz formülü"
21 Nisan 2011 Perşembe
16:00 – 17:00 Ali Altuğ "Hitchin-Steinberg Tabanı ve Endoskopi'nin ötesi"
17:15 – 18:00 Robert Langlands  "Geometrik Kuramı"
27 Nisan 2011 Çarşamba
16:00 – 17:00 Ali Altuğ “Hitchin-Steinberg Tabanı ve Endoskopi'nin ötesi"
17:15 – 18:00 Cihan Saçlıoğlu “Montonen-Olive dualitesi"

KATILIMCILAR

havariyyun1
havariyyun2
Çiğdem Ak (Galatasaray Üniversitesi)
Kürşat Aker (Feza Gürsey Enstitüsü)
Yılmaz Akyıldız (Galatasaray Üniversitesi)
Ayşe Altıntaş (Yıldız T. Üniversitesi)
Ali Altuğ (Princeton Üniversitesi)
Sevan Bedikyan (Mimar Sinan Üniversitesi)
Özlem Beyarslan (Boğaziçi Üniversitesi)
Arzu Boysal (Boğaziçi Üniversitesi)
Emrah Çakçak (Mimar Sinan Üniversitesi)
Gülen Çevik (Koç Üniversitesi)
Denis Cheniot (Galatasaray Üniversitesi)
Sultan Durak (İstanbul T. Üniversitesi)
Merve Durmuş (İstanbul T. Üniversitesi)
Hilal Ergün (Galatasaray Üniversitesi)
Erdal Gül  (Yıldız T. Üniversitesi)
Ayşın Erkan Gürsoy
Eugene Ha (Galatasaray Üniversitesi)
İlhan İkeda (Yeditepe Üniversitesi)
Ayşe Kara (Yıldız T. Üniversitesi)
Serpil Karayel (Yıldız T. Üniversitesi)
Enis Kaya (Yıldız T. Üniversitesi)
Gülay Kaya (Galatasaray Üniversitesi)
Barış Kendirli (Fatih Üniversitesi)
Pınar Kılıçer (Koç Üniversitesi)
A. U. Özgür Kişisel (ODTÜ, K. Kıbrıs)
Robert Langlands (Princeton Üniversitesi)
Pınar Mete (Balıkesir Üniversitesi)
Can Ozan Oğuz (Galatasaray Üniversitesi)
Gizem Özdemir (Galatasaray Üniversitesi)
Şafak Özden (Mimar Sinan Üniversitesi)
Ferit Öztürk (Boğaziçi Üniversitesi)
Özer Öztürk (Mimar Sinan Üniversitesi)
Rukiye Öztürk (Atatürk Üniversitesi)
B. Funda Püsküllüoğlu
İrem Portakal (Galatasaray Üniversitesi)
Cihan Saçlıoğlu (Sabancı Üniversitesi)
İsmail Sağlam (Galatasaray Üniversitesi)
Ergün Süer (İstanbul T. Üniversitesi)
Susumu Tanabe (Galatasaray Üniversitesi)
Meral Tosun (Galatasaray Üniversitesi)
A. Muhammed Uludağ (Galatasaray Üniversitesi)
Leyla Yardımcı (Yıldız T. Üniversitesi)